"

V čem je kouzlo sportovního teambuildingu na Dračí lodi?

06. 03. 2017 , aktualizace: 06. 06. 2018 Sdílej na Dragonboatsport.cz

Spolupráce a týmový duch - to jsou dračí lodě

Pokud čtete tento článek, pravděpodobně jste se zúčastnili nějaké formy teambuldingových aktivit, které jsou na trhu - motokáry, čtyřkolky, airsoft nebo paintball, jízda na koních atd., ale kdo se zkusil projet na pravé dračí lodi? A o čem je tento fenomén vodního sportu, který je v ČR stále populárnější - některé zdroje uvádějí, že dračí pádlo vezme do roky v České republice až 100 tis. lidí ročně.

Teambuilding na dračí lodi je doménou společnosti TORRSEN SPORTS, proto jsme se zeptali přímo ředitele divize sportovního teambuildingu Ing. Michala Konvaliny: Co je to, co lidi k dračím lodím přitahuje a proč jsou dračí lodě firemními zákazníky stále vyhledávanější teambuildingovou aktivi
tou?

Michale, v čem je podle tebe kouzlo dračího teambuildingu?

Kouzlo jízdy na dračích lodích spočívá především v tom, že díky sehrané posádce se skoro patnáctimetrová dvoutunová loď dokáže řítit po vodní ploše jako bájná loď Vikingů. Emoce a adrenalin spolu s vyplavenými endorfiny vytváří tým, který dokáže vše. Být součástí týmu je nádherný a nenahraditelný pocit.

A kouzlo teambuildingu, který pořádáme je právě v tom, že tento zážitek s námi zažije každý, kdo se odhodlá sednout na dračí loď a jednoduše začne pádlovat. A nezáleží na kondici nebo věku, pádlovat dokáže každý.

Aby si firma u vás mohla objednat teambuilding, kolik musí mít minimálně zaměstnanců – členů a kolik nejvíce?

Dokážeme připravit nezapomenutelný teambuilding pro malé skupiny od 8 lidí až po velké firmy i s vice než 300 zájemci (vše záleží na lokalitě a ubytovací kapacitě). Díky tomu, že jsme největší pořadatel závodů na dračích lodích v ČR, jsme schopni naše zkušenosti využít i při pořádání firemních akcí.

Může si firma vybrat, kde chce na dračí lodi jet? Jaké lokality jsou k výběru v ČR, případně v SR?

Nejčastěji pořádáme akce na dračích lodích v místech s vhodnou vodní plochou a dalším zázemím, většinou podle přání zadavatele. Oblíbené destinace jsou Brno, Pasohlávky a Pavlov na Pálavě, Vranovská přehrada, 9 skal na Vysočině, Luhačovice, Lednicko-valtický areál, Praha, Nymburk. Jsme schopni nabídnout naše služby I na Slovensku – Trenčín, Liptovská Mara.

Ceny asi nejsou žádným tajemstvím, proto se zeptám „na kolik dračí tembuilding vyjde společnost, která má 20 zaměstnanců?

Základní cena začíná na 25 tisících bez dalších služeb. Nenabízíme jen dračí lodě, ale i další zábavu a akce jako mobilní lezeckou stěnu, lukostřelbu, paddleboardy, bodyzorbing, bubnování, softskills...Také je důležité místo konání a třeba i zajištění občerstvení.

Jak takový dračí teambuildingový den vypadá?

Velmi stručně – příprava lodí, seznámení s historií dračích lodí, teoretická příprava, rozdělení do týmů, spuštění lodí na vodu, trénink na vodě,  výlet nebo závody, vyhlášení výsledků. Na břehu potom probíhají další doplňkové aktivity, případně občerstvení a dodržování pitného režimu.

Zajisťujete tedy také program na celý víkend?

Ano, včetně večerního programu i dalších aktivit jako jsou závody na paddleboardech, kolech nebo koloběžkách. Na závodech, které pořádáme, se dokáže bavit třeba i 6 tisíc lidí včetně večerního koncertu nebo diskotéky, cimbálové muziky či koncertu. Možností je opravdu hodně a záleží jen na požadavcích partnera a jeho rozpočtu.

S kým jste si teambuilding na dračí lodi loni užili? Kdo patří mezi referenčí klienty?

Jen namátkou Bachl, LOreal, PPG, RedHat, Bohemia Energy, SCA, RWE, Ysoft, Siemens, Tesco…

Vaše společnost Torrsen Sports je, mimo jiné, také největším organizátorem dračích lodí v ČR. Nabízí se otázka: Zda firmy, které s vámi prožili parádní den u vody a chtěli by dále jezdit ve volném čase na dračí lodi, mají možnost se zúčastnit i některého z vašich závodů? Je pro ně nějaká kategorie? Kde najdou informace?

Kdo zkusí jízdu na dračích lodích, často pak hledá možnost zopakovat si tento zážitek. Proto v rámci závodních akcí pořádáme závody i pro firemní posádky, které se utkávají se sebou rovnými a mohou tak porovnat své síly se stejně nadšenými amatérskými dragony.

Všechny informace, kalendář akcí, propozice i přihlášky mohou zájemci nalézt v našem časopisu DragonBoatSport.cz.

Jaký závod bys takové posádce doporučil a proč?

Ideální závody, které bych doporučil pro jejich atmosféru a pohodu jsou Pálavský festival dračích lodí a Křetínka, které řadíme mezi kultovní závody. Výborná atmosféra, koncerty po závodech, vysoká návštěvnost a obrovský zájem nejen závodníků, ale i diváků.

Zpátky ale na začátek – k teambuildingu – jsem firma, mám alespoň 10 zaměstnanců, v předchozích letech jsme společně absolvovali motokáry, kola, lyže, koně a zaujali nás dračí lodě – co mám nyní udělat a na koho se mohu obrátit?

Stačí mně zavolat (725 606 750) nebo poslat email na info@torrsen-sports.cz. O vše ostatní se už postará náš zkušený tým.

Kdy začíná ta pravá dračí sezóna a kdy je nejlepší si svůj dračí teambuilding objednat?

Sezóna dračích lodí začíná již v dubnu. Nejlepší počasí je samozřejmě od května do září, ale neexistuje špatné počasí, jen špatně oblečený dragon. S objednávkami doporučuji nečekat, protože zájem bývá tradičně velký a kdo dřív přijde, ten jede. 

Záverečné slovo:

Společnost Torrsen Sports s.r.o. je připravena uspořádat závody či teambuildingovou akci "na klíč" tak, aby byla ušita na míru Vaší firmě, městu či sportovnímu spolku. Vašim konkrétním potřebám přizpůsobíme nejen charakter akce, ale i místo konání. 
Více na www.torrsen-sports.cz

Michale, děkuji ti za rozhovor.

 

 

 

 


Jinde na Dragonboatsport.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI